تبلیغات
هیئت عاشقان روح الله(ره) - مسجد منشور - تنها نامه‌ای که حضرت امام بدون «بسم الله» نوشت :

تا زنده ام برای حسین گریه میکنم/این درس را زمادرم زهرا گرفته ام

 
تنها نامه‌ای که حضرت امام بدون «بسم الله» نوشت :
نویسنده : خادم الزهرا(س)
تاریخ : یکشنبه 14 آبان 1391
پس از تسخیر لانه جاسوسى آمریكا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، جیمى كارتر رئیس جمهورى آمریكا احتمالا با هماهنگى عوامل داخلى و به خصوص چند عضو كابینه دولت موقت، «رمزى كلارك» و «ویلیام میلر» را براى ملاقات با امام خمینى(ره) به ایران اعزام داشت.
نمایندگان اعزامى در حالی كه به تركیه رسیده بودند و خود را براى سفر به ایران آماده مى‏كردند، پیام فوق الذكر حضرت امام صادر شد و آنان بدون اخذ نتیجه به آمریكا باز گشتند.
پیام كوتاه و مختصر حضرت امام بلافاصله در جهان و رسانه‏هاى گروهى بین المللى انعكاس گسترده و كم نظیرى یافت. یادگار حضرت امام، آقاى سید احمد خمینى در این باره تصریح مى‏كنند: «حضرت امام به محض اطلاع، اعلامیه‏اى صادر فرمودند و در آن اطلاعیه هیأت آمریكایى را نپذیرفتند و به همه اعضاى شوراى انقلاب، هیأت دولت موقت و سایر مسئولین تذكر دادند كه هیچ كس حق ملاقات با این هیأت آمریكایى را ندارد.»

نكته قابل توجه در این اعلامیه آن است كه این تنها اعلامیه حضرت امام است كه بدون «بسم الله الرحمن الرحیم» است همانند سوره برائت در قرآن كریم.


*زمان: 16 آبان 1358/16 ذى الحجه 1399

مكان: قم

مخاطب: شوراى انقلاب اسلامى و مسئولان دولتى

از قرار اطلاع نمایندگان ویژه كارتر در راه ایران هستند و تصمیم دارند به قم آمده و با اینجانب ملاقات نمایند. لهذا لازم مى‏دانم متذكر شوم دولت آمریكا كه با نگهدارى شاه، اعلام مخالفت آشكار با ایران را نموده است و از طرفى دیگر آنطور كه گفته شده است، سفارت آمریكا در ایران محل جاسوسى دشمنان ما علیه نهضت مقدس اسلامى است، لذا ملاقات با من به هیچ وجه براى نمایندگان ویژه ممكن نیست و علاوه بر این:

1- اعضاى شوراى انقلاب اسلامى به هیچ وجه نباید با آنان ملاقات نمایند.

2- هیچ یك از مقامات مسئول حق ملاقات با آنان را ندارند.

3- اگر چنانچه آمریكا، شاه مخلوع- این دشمن شماره یك ملت عزیز ما- را به ایران تحویل دهد و دست از جاسوسى بر ضد نهضت ما بردارد، راه مذاكره در موضوع بعضى از روابطى كه به نفع ملت است باز مى‏باشد .

روح اللَّه الموسوى الخمینی

::
:: مرتبط با: مذهبی ,
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :